„Nebudu bojovat za české národní zájmy“ řekl Telička, tvrdí David Rath

„Nebudu bojovat za české národní zájmy“ řekl Telička, tvrdí David Rath

696
Pavel Telička. Zdroj YouTube


Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží. Proto se chtějí zviditelnit i ty mimoparlamentní. Prostor k tomu dostávají v české televizi. V sobotním Politickém spektru se spolu utkali bývalý poslanec David Rath (Česká suverenita) a poslanec Evropského parlamentu Pavel Telička z hnutí Hlas. Slovo dostal také muž, který voličům slibuje, že jim zařídí pivo zdarma a dotace do každé rodiny. Slíbil také, že pro Čechy zabere kus Německa.


Telička pravil, že jako stávající místopředseda Evropského parlamentu a europoslanec znovu kandiduje, neboť na dnešní politické scéně dosud nevidí dostatečně silné liberální proevropské reformní hnutí.


David Rath (Česká suverenita) zdůraznil, že v prvé řadě hodlá zastavit migraci. V Evropské unii chce bojovat za to, aby se zastavila populační exploze ve třetím světě. „Ta je významným hybatelem té migrační krize, ale i chudoby, válek a samozřejmě i devastace planety,“ pravil Rath. „Chci vrátit členským státům právo veta a bránit tomu, aby mohly být jednotlivé členské země přehlasovány.


Mimochodem, my se chceme postavit proti tomu stávajícímu evropskému establishmentu, který tady reprezentuje pan Telička. Ten establishment reprezentuje pan Telička názorem, který řekl 3. března 2019 pro Euro. Telička doslova říká‚ že nebude bojovat za české národní zájmy. My budeme bojovat za naše národní zájmy,“ zdůrazňoval Rath.


Pak se dostal ke slovu Daniel Konečný, jediný člen hnutí Tvůj kandidát. „Já jsem tvůj osobní kandidát,“ obracel se na každého diváka zvlášť, „a jako europoslanec budu chtít dotované kupony na pivo pro každého Čecha, aj Moraváka, aj Slezana. Já, europoslanec, budu chtít snídaně, obědy a ano, i večeře zdarma. Prostě dotace do každé rodiny přímo na tvůj účet a bez byrokracie,“ prozradil Konečný.


Nakonec Konečný konstatoval, že aktuální problém dvojí kvality potravin by vyřešil rázně. „Zabereme tři (německé) spolkové země, dáme jim jídlo naše a vezmeme si to jejich. V otázce platové nerovnosti zase snížíme platy Rakušáků a Němců na naši úroveň, abychom si nezáviděli,“ nedal se zastavit Konečný.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...