Pozor i v ČR! Organizovaná skupina „šiřitelů slušnosti“ napadá svobodnou diskusi a...

Pozor i v ČR! Organizovaná skupina „šiřitelů slušnosti“ napadá svobodnou diskusi a navzájem si dává lajky.

301
Ilustrační foto

Sociální sítě jsou, nebo alespoň dříve byly, prostorem, kde lidé mohou svobodně vyjadřovat své názory. Má to však svá pravidla. Například komentáře s nejvíce „lajky“ jsou návštěvníkům zobrazovány nahoře jako „názor většiny“. A na to se zaměřila skupina šiřitelů slušnosti, která organizovaně působí na facebooku.


Jak toto ovlivňování diskusí v praxi funguje? Vyjde kontroverzní téma na facebookové stránce velmi čteného média, například o uprchlících. Na stránce tohoto „trollího“ uskupení založí administrátor příspěvek s odkazem na toto téma a s žádostí o příspěvky. Jednotliví trollové pak začnou přispívat do diskuse pod článkem, dávají si navzájem lajky a utlačují tím názory jednotlivců.


Problém je v tom, že tito trollové nemusí sami sebe nijak označit, proto může mít běžný návštěvník problém tento útok odhalit. Pokud bychom někoho takového odhalili my na megazine, či našem dlouho připravovaném webu, okamžitě by dostal ban.


Reklamu této „farmě trollů“ dělají mainstreamová média. Informace o jejich aktivitě byly například v DVTV, které má blízko Bakalovi, v pořadu Newsroom na České Televizi nebo v Českém Rozhlase.Jedná se o názorový článek, kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...