Státní teror na Novém Zélandu: Zásahové jednotky vnikají do domů legálních držitelů...

Státní teror na Novém Zélandu: Zásahové jednotky vnikají do domů legálních držitelů a konfiskují jejich zbraně.

570


Patnáctého března spáchal australský imigrant – protiislámský extremista vyzbrojený legálně nabytými a nelegálně upravenými zbraněmi teroristický útok na dvě mešity v novozélandském městě Christchurch, při kterém bylo zavražděno na padesát osob. 


Policie pachatele zatkla již po 36 minutách. Osoby, které by se pachateli chtěly případně bránit se svou legální zbraní, byli zatčeni také. Australské zákony totiž umožňují mít legálně zbraň pro sport nebo lov. Zcela však zakazují nošení zbraně pro osobní obranu.


Nyní situace na Novém Zélandu nabírá na obrátkách. Do obydlí legálních držitelů zbraní násilně vnikají policejní jednotky, které se zbraněmi namířenými na členy rodiny vynucují konfiskace zbraní, které byly nově zakázány. A to i přesto, že lhůta pro odevzdání skončí až v srpnu.


Jedním z legálních držitelů, do jehož domu vniklo policejní komando, se paradoxně stal také podnikatel, který na své vlastní náklady vyhloubil hrob pro oběti masakru v Christchurch. Místní noviny nyní odkryly, jak do domu muže, který je v okolí znám pro svou charitativní činnost, vniklo komando 30 ozbrojených policistů.


Policisté při zteči nejprve poblíž domu narazili na mužovu 12 letou dceru, která s vidlemi přehazovala hnůj u stájí. Tu na místě zadrželi s namířenými zbraněmi. Následně vnikli do domu, kde se nacházela jeho 80 letá matka. Prohledali celý dům. Až následně muži volali do práce, že se má dostavit domů. Když dorazil domů, musel hledět do hlavní bezpočtu policejních zbraní.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu bez předchozího povolení je zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...