TOP 09 prý skončí mimo sněmovnu a k SPD se prý přelévají...

TOP 09 prý skončí mimo sněmovnu a k SPD se prý přelévají hlasy mladých pirátů. ČT si nechala udělat volební model.

569


Společnost Kantar CZ provedla v období od 12.dubna do 3. května na objednávku České televize volební model. Ten ukazuje, jak by dopadly sněmovní volby, kdyby se konaly právě teď. Volby by vyhrálo ANO se 30 procenty, druzí by skončili Piráti s 16 procenty a na třetím místě by se umístila ODS s 13,5 procenty hlasů.


Dvěma nejsilnějším stranám by voliči ubyli. Zisk ANO i Pirátů se v dubnu oproti minulému měření zmenšil shodně o tři procentní body. ODS zůstala beze změny, naopak čtvrtá SPD si tři procentní body připsala. V dubnu by získala 8,5 procenta.


Za nižšími preferencemi ANO stojí podle analytika Kantaru CZ Pavla Ranochy především celková ztráta důvěry v hnutí a především v jejího lídra Andreje Babiše. Jako další důvod lidé uvádějí některé slabší výsledky v ekonomické oblasti. V posledních týdnech se začínají také negativně projevovat personální změny ve vládě, podotkl Ranocha. K SPD se podle něj přelévají hlasy zejména od Pirátů. „Jsou to hlasy zejména mladých lidí, jejichž preference jsou hodně nestabilní,“ dodal.


Beze změny zůstávají výsledky u ČSSD s 6,5 procenty a u komunistů, kteří dosáhli šesti procent. Nárůst podporovatelů zaznamenali proti minulému březnovému průzkumu Starostové a nezávislí, kteří se vrátili nad pětiprocentní hranici a získali šest procent. Do Sněmovny by se pak dostali ještě lidovci s 5,5 procenta. Pod pětiprocentní hranici zůstala TOP 09 se čtyřmi procenty. Ze současných sněmovních stran by byla jediná, která by pravděpodobně do sněmovních lavic nezasedla.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.


loading...