Zastřelil agresivního řidiče, teď se ho zřejmě zastal Nejvyšší Soud

Zastřelil agresivního řidiče, teď se ho zřejmě zastal Nejvyšší Soud

414


Za zastřelení řidiče na sídlišti v Chomutově poslal soud Petra Bendu za mříže. Incident se stal 27. května 2017 na sídlišti Písečná. Dodávka jezdila v noci po sídlišti a narážela do aut. Bendovi řekla jeho matka, že venku někdo najíždí do aut a pravděpodobně i do lidí. Muž si nabil legálně drženou zbraň a seběhl před dům, kde bez varování vystřílel zásobník na kabinu řidiče, který na následky zranění zemřel. Střelec na místě počkal na policii. Zatímco Benda byl střízlivý, oběť byla pod vlivem alkoholu a marihuany. Zavražděný řidič byl Rom, podle justice však vražda neměla rasový podtext.


Bendu původně odsoudil ústecký krajský soud na 12,5 roku za vraždu, Vrchní soud v Praze mu loni v srpnu trest snížil na sedm let. Proti rozhodnutí vrchního soudu podal dovolání nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, chtěl přísnější trest. Dovolání podal i Benda, žádal změnu právní kvalifikace.


Není tedy zatím jasné, zda se případem bude znovu zabývat Krajský soud v Ústí nad Labem, nebo Vrchní soud v Praze. Záleží na tom, kterému dovolání NS vyhověl. Rozhodnutí NS by mělo být podle Aktuálně.cz známo na přelomu května a června.Jedná se o názorový článek Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...