Časopis pro školáky Mateřídouška propagoval zelený extremismus a záškoláctví

Časopis pro školáky Mateřídouška propagoval zelený extremismus a záškoláctví

790


Dětský časopis Mateřídouška vzbudil svým posledním vydáním velkou odezvu. Věnoval se totiž osobě švédské 16leté aktivistce Gretě Thunbergové, známé pro svůj boj s klimatickým oteplováním.


Šestnáctiletá švédská školačka Greta Thumbergová se stala symbolem boje proti znečišťování planety a globálnímu oteplování. Jak toho docílila? Začala chodit za školu,“ představuje Mateřídouška své červencové číslo, jehož je Greta a s ní spojený fenomén aktivistického záškoláctví hlavním tématem. „Tohle tvrzení je sice trošku zjednodušující a vůči Gretě i nespravedlivé, ale v podstatě pravdivé. Greta v posledním školním roce místo do školy chodí před švédský parlament protestovat,“ uvádí časopis.


Časopis o Gretě píše, že je inspirací pro další studenty. „V pátek 15. března tohoto roku se podařilo zburcovat školáky, bez nadsázky z celého světa, a do ulic tak vyšlo více než milion lidí! Sociální sítě ještě ten samý den obletěly fotografie obležené Braniborské brány v Berlíně, římského Kolosea, k prasknutí nacpaných náměstí a hlavních tříd,“ píše Mateřídouška.


Řada diskutujících osočila redakci, že dělá jednoduše propagandu. „To snad nemyslíte vážně, takovou manipulaci cpát do hlaviček těch nejmenších dětí!!!,“ napsal jeden. „Propaganda do časopisu pro děti nepatří! Je čas udělat Mateřídoušce pápá a pro děti kupovat něco jiného,“ rozčiloval se další komentář.


Školačka bývá často kritizována odpůrci zelené politiky. Naposledy se do ní opřel i Václav Klaus mladší při představení své nové strany Trikolóra. „Nemyslíme si, že evropskou, potažmo světovou průmyslovou politiku má určovat šestnáctiletá puberťačka ze Švédska s nějakými diagnostikovanými psychickými poruchami,“  uvedl Klaus mladší. Na sociálních sítích se mu za to dostalo značné kritiky.


Klaus odkazoval na skutečnost, že Greta trpí Aspergerovým syndromem. „Tito lidé pohlížejí na svět trošku jinak,“ popisuje jej Mateřídouška. „Často mají neobvyklé zájmy, na které se dokážou velice silně soustředit. A to je přesně Gretin případ. V boji za planetu jí nebrání ani problémy v komunikaci a s vystupováním na veřejnosti, kterými ‚aspergeři‘ často trpí. Její odhodlání je o to úctyhodnější.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...