ČT zkouší hradbu mlčení, V Událostech zcela zamlčela vznik Klausovy strany. Jak...

ČT zkouší hradbu mlčení, V Událostech zcela zamlčela vznik Klausovy strany. Jak Trikolóru komentují politici?

538


Poslanec Václav Klaus mladší v pondělí slavnostně představil svou novou stranu, která nese jméno Trikolóra – hnutí občanů. Klaus také představil své plány ohledně voleb. Zásadní jsou podle něj sněmovní volby na podzim 2021. Krajské, které budou ještě před nimi, za tak zásadní nepovažuje.


Někteří politici podle svých prohlášení nové politické straně fandí. Jiní nejsou tak kladně naladěni.


Někdejší předseda Svobodných a bývalý europoslanec Petr Mach prohlásil: „Václav Klaus ml. založil hnutí Trikolóra. Fandím mu, rád bych měl zas koho volit. Vím, že založit a prosadit novou stranu je těžké. Tak jim držím palce.


Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas zase přiznal na sociálních sítích, že program který Václav Klaus ml. představil, se z jeho názory shoduje tak z 95 procent. 


Hodně diplomaticky se vyjádřil k nové straně Klause mladšího jeho někdejší stranický kolega Jan Zahradil (ODS). „Je to sice konkurence, ale nepřeji jim nic špatného. Přeji jim, ať seberou co nejvíc hlasů ANO a SPD a co nejmíň hlasů ODS – a třeba se někdy někde v budoucnu potkáme v nějaké koalici,“ vzkázal staronový europoslanec.


Kritický je třeba politolog Jiří Pehe, který připomíná, že obhájce „tradičních“ hodnot Klaus je sám několikrát rozvedený. Klause se naopak zastal někdejší občanský demokrat a jeden ze zakladatelů ODS Petr Štěpánek. Tomu se nelíbí, jak o Trikoloře (ne)informovala Česká televize. „Vznik nové parlamentní strany, Trikolóra, jež nepochybně zamíchá politickými poměry v zemi, nestojí České televizi za jediné slovo v hlavní zpravodajské relaci.Jedná se o názorový článek Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...