„Demonstrace ignorujte“ poradil Zeman Babišovi.

„Demonstrace ignorujte“ poradil Zeman Babišovi.

306


Nynější demonstrace proti vládě Andreje Babiše (ANO) nemají podle prezidenta Miloše Zemana smysl. Smysl podle něj měla demonstrace na Letné v roce 1989, která také byla jediná úspěšná. Žádná další nevedla ke změně vlády, prohlásil prezident na rozhlasové stanici Frekvence 1. Zeman také řekl, že premiéru Babišovi radil, aby demonstrace ignoroval.


Poslední demonstrace se uskutečnila v úterý na Václavském náměstí. Další má být v neděli 23. června v Praze na Letné. „Já jsem v roce 1989 na Letné byl. A to byla demonstrace, která měla smysl. Podle mého skromného názoru dnešní demonstrace sice smysl nemají, ale když se tam někdo chce přijet vyřádit, ať to dělá,“ řekl Zeman.


Zeman také prohlásil, že uklidňuje společnost tím, že jednám s politiky. „Nebudu jednat se zběhlým studentem, který by měl dokončit svá studia a na trhu si najít nějaké zaměstnání“ řekl Zeman na adresu jednoho z organizátorů demonstrací Mikuláše Mináře.


Zemanovi také kladně ohodnotil vystoupení premiéra Babiše v Bratislavě. Babiš tam řekl, že Česká republika není Slovensko a v České republice se nebude měnit vláda na základě demonstrací.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...