„Je to prasečina“ řekl Klaus ml. o nechutném útoku Kalouska na svého...

„Je to prasečina“ řekl Klaus ml. o nechutném útoku Kalouska na svého otce. A ostatní se přidali.

886
Miroslav Kalousek


Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se tvrdě pustil do někdejšího prezidenta Václava Klause. Důvodem jsou Klausovy zápisky z plavby kolem britských ostrovů. Exprezident doslova píše:


Večer se mi zdálo, že dominují Filipínci, Indové, Malajci, pak mne oslovila Slovenka a když píši tyto řádky, Ruska. Víno mi teď nalévá Srbka Katarina. Já v tom vidím záměr kosmopolitů – hranice mezi státy a národy co nejvíce zlikvidovat. Všichni se přece můžeme mít rádi, to si asi myslí i šéfové EU. Já samozřejmě také mohu mít rád třeba Junkera, ale asi jenom tak, jako měl hrdina Orwellova 1984 Winston Smith nakonec rád svého komisaře O´Briena.“ Klaus tímto naráží na jedno z nejznámějších děl světové literatury s prvky společensko-politického a vědecko-fantastického románu. Je obžalobou komunistické diktatury, která v roce 1984 všechno ovládala. Čtenář se ponoří do osudů čestného, citlivého a uvažujícího Winstona Smitha, který se vzepře systému, za což zaplatí krutou daň.


Jeho slova zděsila Miroslava Kalouska. „Jako mladík jsem “hltal” Václava Klause a věřil mu, že na trhu pracovních sil si každý koupí to nejvýhodnější.¨Jeho slova o multikulturalismu ho ale zaskočila. „Teď od něj slyším, že nejde o trh, ale o “záškodnický multikulturalismus”. Dnes nepochybuji, že Václav Klaus byl a je ruský agent, znovu aktivovaný po roce 2010,“ tvrdí Kalousek.


Na tato slova reagovala například bývalá poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková, která spolupracuje s Václavem Klausem mladším a jeho hnutím Trikolora. „To jste si ovšem dovolil víc, než je únosné. Máte důkazy pro svá tvrzení? Chováte se, díky imunitě, jako prase, kolego!“ pustila se do Kalouska.


Ozval se i syn Václava Klause. „Nechutné osobní útoky poslance Kalouska na bývalého prezidenta přispívají nenávisti ve společnosti a její fašizaci. A lidsky je to prasečina. Řekl bych mu to tady osobně, ale ještě patrně vyspává a není v sále sněmovny,“ rýpnul si Václav Klaus mladší.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...