Ostuda ČT? Moderátorka Fridrichová by se ráda v ČR zbavila starých lidí.

Ostuda ČT? Moderátorka Fridrichová by se ráda v ČR zbavila starých lidí.

10854


Moderátorka České televize Nora Fridrichová na sociálních sítích často komentuje aktuální situaci v Česku, Jedním svým příspěvkem, který podle svých slov mínila jako vtip, se ale postarala o pořádný rozruch.


Fridrichová, která je moderátorkou pořadu 168 hodin, rozpoutala na svém Twitteru rozporuplné emoce. Prohlásila:“Podle mě by celonárodní situaci zklidnila nějaká úleva voličům a dovoluji si navrhnout letenky zdarma pro 40+, do zemí mimo EU samozřejmě.“


Reakce na sebe nedala dlouho čekat. Třeba poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna ironický návrh Fridrichové přirovnal k holokaustu. „V Německu ve 30. letech 20. století mohli za všechny problémy Židé. V České republice v roce 2019 mohou za všechny problémy lidé starší 40 let,“ napsal politik.


Na příspěvek moderátorky ČT Nory Fridrichové reagoval i Václav Klaus mladší:“Mě se fakt nelíbí, když „veřejnoprávní“ redaktorka politického pořadu útočí na starší občany, že „málo pokrokově“ volí ve volbách. A kdyby tady nebyli, tak…


Klaus proto poslal dopis Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, který nazval „Dotaz na odborné resp. správní posouzení“. Podle Klause nelze její slova jen tak přejít. „Zjevně se jedná o nenávistný výrok a výzvu k diskriminaci jedné konkrétní skupiny obyvatel (která volí jinak než paní redaktorka), a to od zaměstnankyně veřejnoprávního média věnující se „veřejnoprávní“ politické publicistice,“ píše ve svém dopise poslanec.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...