Pirát Peksa a Šojdrová dělali ČR ostudu na protibabišovské demonstraci v Bruselu....

Pirát Peksa a Šojdrová dělali ČR ostudu na protibabišovské demonstraci v Bruselu. Chtějí prát špinavé prádlo v zahraničí?

736
Andrej Babiš


V úterý proběhla bez zájmu českých sdělovacích prostředků demonstrace v Bruselu, „hlavním městě“ Evropské unie. Asi dvě stovky protestujících s českými vlajkami žádali demisi českého premiéra Andreje Babiše.


Rozhodli jsme se svolat toto shromáždění, abychom dali najevo nesouhlas s jednáním pana premiéra Babiše. Myslíme si, že nás hodně poškozuje. Zvlášť v tomto městě nám kazí jinak dobrou pověst naší republiky,“ řekla novinářům jedna z organizátorek Zuzana Pilzová. Na svolání demonstrace se mladá žena na mateřské dovolené podílela kvůli tomu, co vnímá jako premiérovy snahy zasahovat do nezávislosti české justice, nabourávání právního státu a „dlouhodobé systematické zneužívání evropských dotací“.


Problémy se střety zájmů v souvislosti s dotacemi, na které ukázaly nedávné předběžné auditní zprávy Evropské komise, Babiš odmítá a hovoří o kampani proti své osobě a proti České republice. O postupu komise chce hovořit přímo s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.


Na demonstraci vystoupila lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová a čerstvý pirátský člen Evropského parlamentu Mikuláš Peksa. Spolu s nimi přítomné z pódia na náměstí v blízkosti evropských institucí oslovil třeba někdejší vlámský poslanec za Zelené Bart Staes. Ve svém vystoupení upozornil nejen na údajné Babišovy střety zájmů v souvislosti s dotacemi pro Agrofert, ale také na to, že samotná Evropská komise ve věci podle něj postupovala velmi pomalu a liknavě. „Můj vzkaz českým občanům zní – bojujte dál, máte naprostou pravdu. Musíme čelit způsobu, kterým Babiš a česká vláda na zjištění auditu reaguje,“ prohlásil Staes. Bruselský protest po dvou hodinách ukončila česká hymna.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...