Pražský imám Sámer Shehadeh vybíral peníze na oběti války, peníze posílal islamistům,...

Pražský imám Sámer Shehadeh vybíral peníze na oběti války, peníze posílal islamistům, tvrdí policie.

599


Bývalý pražský imám organizoval za svého působení v Praze sbírku, která měla být směřována na pomoc lidí, kteří jsou zdravotně postižení v důsledku zranění během proběhlých válek v Sýrii.


Podle podezření českých policistů však peníze vybrané ve sbírce posílal bývalý pražský imán organizaci Džabhat Fatah aš-Šám, což se překládá jako Fronta dobytí Sýrie. Tato organizace je považována za nástupnickou organizací an-Nusrá, sesterské organizace al-Káidy.


Jak mohl dojít k takovémuto tunelu ve financování sbírky? „On byl sólista a i tyto sbírky byly jeho vlastní aktivitou. Kdyby lidé, kteří mu přispívali, věděli, kde peníze skončí, určitě by byli proti,“ uvedl pro MF Dnes předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeb Hassan Alrawi.


Podporovatel syrských teroristů byl dopaden v roce 2017 v Jordánsku. Podle policie měl kontakty také v Rakousku, kde fungoval jeho prostředník pro komunikaci s dalšími články organizace.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...