Svět se zbláznil? Zelená extrémistka Thunbergová má prý dostat Nobelovu Cenu za...

Svět se zbláznil? Zelená extrémistka Thunbergová má prý dostat Nobelovu Cenu za mír!

562


Jasnou favoritkou na získání letošní Nobelovy ceny za mír je podle britských sázkových kanceláří šestnáctiletá švédská bojovnice za ochranu klimatu Greta Thunbergová. Podle sázkových kanceláří je šance mladé Švédky na zisk ocenění zhruba 33 procentní. Ocenění bude jako každý rok oznámeno na podzim a předáno v den výročí Nobelovy smrti, tedy 10. prosince.


Na letošní Nobelovu cenu bylo nominováno 301 kandidátů, z toho 223 jednotlivců a 78 organizací. Loni cenu obdrželi konžský gynekolog Denis Mukwege a aktivistka z irácké komunity jezídů Nadja Muradová.


Thunbergová je hlavní tváří globálního studentského hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost). Svou ekologickou aktivitu zahájila loni v létě ve Stockholmu protestem před švédským parlamentem, při němž držela transparent s nápisem Školská stávka za klima. Posléze se k ní připojili studenti ze Švédska i dalších evropských států, kteří takto začali stávkovat každý pátek. Projevy, v nichž vyzývala Thunbergová k lepší ochraně klimatu, přednesla již na řadě mezinárodních fór.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...