Už se to začíná Fialovi rozpadat? Celá stranická buňka ODS odchází ke...

Už se to začíná Fialovi rozpadat? Celá stranická buňka ODS odchází ke Klausovi.

1459
Předseda ODS Petr Fiala


Občanští demokraté v Šestajovicích u Prahy rozpustili svou stranickou buňku. Důvodem je nesouhlas s vyloučením poslance Václava Klause mladšího z ODS. Členové místního sdružení chtějí pokračovat v novém politickém subjektu Trikolora hnutí občanů, který Klaus mladší zakládá. Uvedli to dnes v tiskové zprávě. Předseda středočeské ODS Jan Skopeček ČTK řekl, že ho mrzí odchod jakéhokoliv člena ODS.


Na zrušení šestajovického sdružení se v pondělí usnesl místní sněm. Jeho členové tímto formálním krokem začali naplňovat své rozhodnutí ukončit působení v ODS a pokračovat jako celek v chystané straně Klause mladšího. Podle tiskové zprávy je k tomu přivedla dlouhodobá nespokojenost s tím, že se ODS pod vedením předsedy Petra Fialy posouvá do politického středu. Tuto nespokojenost v uplynulých letech tlumila naděje, že se ve straně zformuje konzervativní křídlo.


„Vyloučení Václava Klause mladšího tuto naději pohřbilo a následná reakce předsedy strany Petra Fialy na přijaté protestní usnesení utvrdila členy v názoru, že dnešní ODS už je jinou stranou než tou, do které vstupovali a kterou dlouhých 28 let volili,“ uvedli bývalí členové ODS.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...