Žalobu na Zemana chtějí senátoři načasovat na období kolem 17. listopadu aby...

Žalobu na Zemana chtějí senátoři načasovat na období kolem 17. listopadu aby přiživili protizemanovskou hysterii. Myslí si Michal Hašek.

1084


Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana, kterou inicioval senátor Václav Láska (Senátor 21) se bude projednávat v Senátu. Láska totiž získal více jak 30 potřebných podpisů (31 podpisů) zákonodárců. Horní komora by se měla návrhem zabývat tak, aby ji Sněmovna dostala k projednání po prázdninách.


Pod žalobou jsou podepsáni vedle členů klubu Senátor 21 také zástupci KDU-ČSL, STAN, ODS, TOP 09, bývalí prezidentští kandidáti Pavel Fischer nebo Marek Hilšer. Z třináctičlenného klubu ČSSD ji jako jediný podpořil Jiří Dienstbier.


Žaloba se stává záležitostí širokého spektra senátorů a senátorek a je třeba ji brát vážně,“ řekl dnes Láska na tiskové konferenci. Zdůraznil, že Senát je jediná instituce, která může žalobu na prezidenta podat. „Pokud by mlčel, znamenalo by to, že jeho jednání je v pořádku, že je legitimní,“ míní iniciátor návrhu.


Kvůli podpoře dolní komory nechce Láska projednání v Senátu uspěchat. „Sněmovna má tři měsíce na projednání žaloby a dání souhlasu. Platí, že pokud by se v těch třech měsících nevyjádřila, nebo vůbec nezařadila na program, tak se má za to, že souhlas nedala,“ řekl Láska ČTK, proč chce, aby Sněmovna návrh dostala, až po návratu z prázdnin. Na červencové schůzi tak Senát žalobu projednávat pravděpodobně nebude.


Tohle načasování je však podle někdejšího jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD) hodně podezřelé. Kritikou nešetří ani novinář a bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. Ten ovšem kritizuje nejen Lásku, ale i Haška. „Vy fakt jste moc konspirativní. A to si o Láskově žalobě myslím, že je úplně blbá,“ vzkázal Haškovi. „To časování bych nepřeceňoval, tak či tak to dopadne jako všechno, na co Láska sáhl,“ předvídá Cikrt.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.loading...