O webu Megazine

O webu Megazine

Vážení čtenáři a návštěvníci,

rádi bychom Vám prostřednictvím tohoto textu sdělili několik faktů o tom, jak tyto stránky fungují, abychom tak vyvrátili hned několik mylných domněnek.

Portál Megazine.cz byl spuštěn na konci září v roce 2015. Od té doby naše systémy měření zaznamenaly skoro 2 miliony návštěv a na své facebookové stránce dosáhly 10 tisíc like. Stránky si hned získaly nálepku proruského a dezinformačního webu a v komentářích pod články se začalo řešit, že jsme napojeni na ruskou tajnou službu, ba dokonce, že jsme financování ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Toto jsou však nesmysly.

V červenci roku 2017 získal portál nové majitele. Portál Megazine.cz nemá a nikdy neměl za cíl manipulovat se čtenářem. Věříme, že lidé mají dostat informace z mnoha zdrojů, poté je vyhodnotit a udělat si o věci vlastní obrázek. Tímto způsobem zcela přirozeně zabraňujeme monopolu tradičních médií, které by se jinak mohly stát čtvrtým pilířem moci. Samozřejmě chápeme, že každý hojně navštěvovaný server by se mohl snadno stát nástrojem propagandy, proto vybíráme články pečlivě a snažíme se neubližovat žádnému politikovi či státu.

Publikujeme jak vlastní, tak převzaté články. V září roku 2018 byla provedena validace webu a byly odstraněny některé sekce, které již nezapadají do jeho zaměření. Tedy UFO, konspirace atd. Nadále se chceme primárně zabývat zahraniční a domácím děním.

V případě jakýchkoliv dotazů nám můžete napsat na megazine@email.cz