O webu Megazine

O webu Megazine

Vážení čtenáři a návštěvníci,

rádi bychom Vám prostřednictvím tohoto textu sdělili několik faktů o tom, jak tyto stránky fungují, abychom tak vyvrátili hned několik mylných domněnek.

Portál Megazine.cz byl spuštěn na konci září v roce 2015. Od té doby naše systémy měření zaznamenaly skoro 2 miliony návštěv a na své facebookové stránce dosáhly skoro 8,5 tisíce liků. Ano, ty byly dosaženy převážně vyskakujícím oknem žádající o podporu Megazinu, avšak se jedná o druh podpory, bez které by to nešlo. Stránky si hned získaly nálepku proruského a dezinformačního webu a v komentářích pod články se začalo řešit, že jsme napojeni na ruskou tajnou službu, ba dokonce, že jsme financování ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Toto jsou však nesmysly. Web je financován výhradně z reklamy na stránkách, tento příjem je měsíčně dokládán FÚ a následně zdaněn.

Když se podíváte pozorně na logo Megazinu na těchto stránkách, můžete si pod ním všimnout textu „Výběr toho nejzajímavějšího“. Bystřejší z Vás si již mohli všimnout, že Megazine nepřináší žádný vlastní obsah a vše co zde publikuje, je převzato z jiných webů, jakožto výběr toho nejzajímavějšího. Jinými slovy, to co se nám libí a nebo nám přijde zajímavé (to co přitáhne nejvíce návštěvníků), to publikujeme. Koncem minulého roku v naší zemi byly nejvyhledávanějším tématem uprchlíci a islámský stát, a proto články o uprchlících a isis byly i na našem webu a byly převzaty z alternativních (někdy označovaných jako proruských) webů z toho důvodu, protože nás jako jediné nechaly. Tímto vyvracíme jakékoliv vztahy s ruskou stranou nebo nějakou jinou zainteresovanou stranou a zpravodajské články o Rusku a imigrantech jsme vypustili. Zprvu jsme sami tyto weby předpokládali za alternativní zpravodajství a jako jiný pohled na věc. Poté, co jsme do tohoto prostředí více pronikli, jsme zjistili krutou pravdu o tom, čeho jsme se stali součástí a veškerý obsah, který by mohl být dezinformační jsme z webu již smazali, neboť nemáme jakékoliv ambice či potřeby dezinformace šířit.

Jelikož jsme nechtěli být označování jako propagátorský web Putina, rozhodli jsme se náš obsah v průběhu roku přeorientovat na témata o vesmíru, mimozemšťanech, záhadách a různých tajuplných nálezech. Dle statistik Vás tento obsah zajímá daleko více než dění ve světě. Přiznáváme, že tyto články občas působí bizarně a občas můžou působit jako odtrženy od reality. Naším cílem, ale není šířit dezinformace, jen se domníváme, že na těchto článcích je vždy kousek pravdy, který stojí za to poslat dál a to co si z něj vezmete je čište na vašem osobním rozhodnutí. Obsah který v současné době publikujeme, jsou pouze přeložené články ze zahraničních webů, které dosahují návštěvnosti několika milionů měsíčně. Často v nich lze zhlédnout videa, která zachytila UFO nebo nějaký jiný nevysvětlitelný úkaz, nad kterým se řada lidí ráda pozastaví a popřemýšlí o něm a někdo je považuje za úplný blud a samozřejmě má na to právo.. Nesnažíme se ale hrát na vševědoucí a někomu tvrdit, že to nebo to je jasně daná a jediná pravda. Znovu opakujeme, že je na každém jestli ho obsah na tomto blogu zajímá a ztotožní se s ním nebo ne. Pokud se Vám články co sdílíme nelibí nebo jim nevěříte, tak je nečtěte. Pokud ano, tak je sdílejte s námi.