O webu Megazine

O webu Megazine

Vážení čtenáři a návštěvníci,

rádi bychom Vám prostřednictvím tohoto textu sdělili několik faktů o tom, jak tyto stránky fungují, abychom tak vyvrátili hned několik mylných domněnek.

Portál Megazine.cz byl spuštěn na konci září v roce 2015. Od té doby naše systémy měření zaznamenaly skoro 2 miliony návštěv a na své facebookové stránce dosáhly skoro 8,5 tisíce liků. Ano, ty byly dosaženy převážně vyskakujícím oknem žádající o podporu Megazinu, avšak se jedná o druh podpory, bez které by to nešlo. Stránky si hned získaly nálepku proruského a dezinformačního webu a v komentářích pod články se začalo řešit, že jsme napojeni na ruskou tajnou službu, ba dokonce, že jsme financování ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Toto jsou však nesmysly. Web je financován výhradně z reklamy na stránkách, tento příjem je měsíčně dokládán FÚ a následně zdaněn.

Když se podíváte pozorně na logo Megazinu na těchto stránkách, můžete si pod ním všimnout textu „Výběr toho nejzajímavějšího“. Bystřejší z Vás si již mohli všimnout, že Megazine nepřináší žádný vlastní obsah a vše co zde publikuje, je převzato z jiných webů, jakožto výběr toho nejzajímavějšího. Jinými slovy, to co se nám libí a nebo nám přijde zajímavé (to co přitáhne nejvíce návštěvníků), to publikujeme. Koncem minulého roku v naší zemi byly nejvyhledávanějším tématem uprchlíci a islámský stát, a proto články o uprchlících a isis byly i na našem webu a byly převzaty z alternativních (někdy označovaných jako proruských) webů z toho důvodu, protože nás jako jediné nechaly.

V červenci roku 2017 získal portál nové majitele, kteří potvrzují, že jde jen a pouze o podnikatelský projekt založený na zisku z reklam. Portál Megazine.cz nemá a nikdy neměl za cíl manipulovat se čtenářem. Věříme, že lidé mají dostat informace z mnoha zdrojů, poté je vyhodnotit a udělat si o věci vlastní obrázek. Tímto způsobem zcela přirozeně zabraňujeme monopolu tradičních médií, které by se jinak mohly stát čtvrtým pilířem moci. Samozřejmě chápeme, že každý hojně navštěvovaný server by se mohl snadno stát nástrojem propagandy, proto vybíráme články pečlivě a snažíme se neubližovat žádnému politikovi či státu. Zde na místě také uvádíme, že se nebojíme publikovat konspirační teorie či informace o UFO a tím čtenáře pobavit. Vždyť co je na tom špatného?

V případě jakýchkoliv dotazů nám můžete napsat na megazine@email.cz