9 června, 2023
Čistá voda, která je pro pitný režim nezbytně důležitá.

Pitný režim je důležitý, naučte se správně pít

Není asi zapotřebí nikomu složitě vysvětlovat, že voda je život. Vždyť právě tato tekutina tvoří více jak 60 % naší fyzické schránky. Přesně z těchto důvodů je zapotřebí dodržovat správný pitný režim. Ten má pochopitelně svůj obecný vzorec, s nímž Vás podrobněji seznámíme. Zároveň Vám v této souvislosti přinášíme řadu dalších přínosných informací.

Pitný režim v číslech

Nejprve se pojďme zaměřit na to, kolik vody by člověk měl správně vypít. V tabulce prezentované níže Vám představíme vzorec, podle něhož se můžete řídit. Zároveň zmíníme i pár jiných údajů souvisejících s pitným režim a vodou jako takovou.

PředmětHodnota
VýpočetVáha / 5 x 0,5
Příjem tekutin – člověk 75 kg2,5 litru denně
Příjem na každých 15 kg0,5 litru tekutiny
DehydrataceZtráta 2 % tekutin
Jaký je správný pitný režim pro člověka?

Pokud nebudete v patřičné míře dodržovat pitný režim hrozí Vám nebezpečná dehydratace, která se sebou přináší řadu zdravotních komplikací a potíží.

Dejte si pozor na nástrahy dehydratace

Dehydratace je pro lidské tělo velkým nebezpečím. Pokud nebudete dodržovat pravidelný, a hlavně dostatečný přísun tekutin, hrozí Vám různé problémy. Typickým příkladem je bolest hlavy, zácpa, otoky dolních končetin, ale i záněty slepého střeva a infekce močových cest. Dehydratace se také negativním způsobem promítá do špatného fungování ledvin. Proto mohou vznikat ledvinové a močové kameny. Tento výčet by se pro Vás měl stát velkou výstrahou proto, abyste dodržovali pitný režim v maximální možné míře.

Pitný režim – Co byste měli ještě vědět?

Zmínka by měla padnout například o tom, že v rámci pitného režimu je vhodné konzumovat spíše čistou a kvalitní vodu. Určitě zapomeňte na sladké nápoje, které nejsou zrovna prospěšné pro tělo. Do pitného režimu se počítá také konzumace polévky a podobných jídel. Na druhou stranu je vhodné prozradit, že správné pití dobře funguje jako součást hubnoucího procesu a shazování kil. Když chcete shazovat přebytečná kila, měli byste pitnému režimu věnovat velkou pozornost. Jak můžete správně tušit, voda doslova ovlivňuje naše životy a zdraví v maximální možné míře.