Pitný režim je důležitý, naučte se správně pít

Není asi zapotřebí nikomu složitě vysvětlovat, že voda je život. Vždyť právě tato tekutina tvoří více jak 60 % naší fyzické schránky. Přesně z těchto důvodů je zapotřebí dodržovat správný pitný režim. Ten má pochopitelně svůj obecný vzorec, s nímž Vás podrobněji seznámíme. Zároveň Vám v této souvislosti přinášíme řadu dalších přínosných informací.

Pitný režim v číslech

Nejprve se pojďme zaměřit na to, kolik vody by člověk měl správně vypít. V tabulce prezentované níže Vám představíme vzorec, podle něhož se můžete řídit. Zároveň zmíníme i pár jiných údajů souvisejících s pitným režim a vodou jako takovou.

PředmětHodnota
VýpočetVáha / 5 x 0,5
Příjem tekutin – člověk 75 kg2,5 litru denně
Příjem na každých 15 kg0,5 litru tekutiny
DehydrataceZtráta 2 % tekutin
Jaký je správný pitný režim pro člověka?

Pokud nebudete v patřičné míře dodržovat pitný režim hrozí Vám nebezpečná dehydratace, která se sebou přináší řadu zdravotních komplikací a potíží.

Dejte si pozor na nástrahy dehydratace

Dehydratace je pro lidské tělo velkým nebezpečím. Pokud nebudete dodržovat pravidelný, a hlavně dostatečný přísun tekutin, hrozí Vám různé problémy. Typickým příkladem je bolest hlavy, zácpa, otoky dolních končetin, ale i záněty slepého střeva a infekce močových cest. Dehydratace se také negativním způsobem promítá do špatného fungování ledvin. Proto mohou vznikat ledvinové a močové kameny. Tento výčet by se pro Vás měl stát velkou výstrahou proto, abyste dodržovali pitný režim v maximální možné míře.

Pitný režim – Co byste měli ještě vědět?

Zmínka by měla padnout například o tom, že v rámci pitného režimu je vhodné konzumovat spíše čistou a kvalitní vodu. Určitě zapomeňte na sladké nápoje, které nejsou zrovna prospěšné pro tělo. Do pitného režimu se počítá také konzumace polévky a podobných jídel. Na druhou stranu je vhodné prozradit, že správné pití dobře funguje jako součást hubnoucího procesu a shazování kil. Když chcete shazovat přebytečná kila, měli byste pitnému režimu věnovat velkou pozornost. Jak můžete správně tušit, voda doslova ovlivňuje naše životy a zdraví v maximální možné míře.

Publikováno: 25. 09. 2021

Kategorie: zdraví

Autor: StepanKysela

Tagy: čistá voda | dehydratace | litr | litry | pití | pití vody | pitný režim | voda | výpočet | zdraví