Konsolidace je velkým pomocníkem při splácení

Máte hypotéku, nějaké půjčky k tomu a už se pomalu začínáte ztrácet ve svých úvěrových povinnostech? Zdá se Vám, že splácíte více, než byste museli s přihlédnutím k současným produktům na trhu? Potom nezahálejte a využijte službu, které se říká konsolidace. Právě s pomocí ní můžete eliminovat všechny doposud prezentované problémy.

Co je to konsolidace?

Pod konsolidací si můžete představit jediné. Je to sloučení všech dosavadních úvěrů. Ta vše nahrazuje jednou jedinou půjčkou. Z logiky věci jasně vyplývá, že právě nová půjčka bude mít výhodnější splátkové podmínky. Tím pádem ušetříte peníze. A ještě získáte větší přehled o svých výdajích. Žádné hrazení několika měsíčních splátek. Pouze jedné jediné.

Výhody a nevýhody sloučení půjček

Tento model slučování úvěrů nabízí bankovní i nebankovní společnosti. Takže z tohoto pohledu máte určitě na výběr. Ještě, než se rozhodnete pro to, zda je konsolidace dobrou nebo špatnou volbou právě pro Vás, přinášíme Vám několik důležitých informací. Například klady a zápory konsolidování formou otázek a odpovědí.

Je možné získat při konsolidování peníze navíc?

Ano, je to jeden z benefitů tohoto řešení. Pokud jste dostatečně bonitním klientem, může Vám nový poskytovatel půjčky nabídnout odpovídající částku nad výši současných dluhů.

Lze s novou půjčkou prodloužit dobu splatnosti?

Ano, i tato možnost se obvykle nabízí. Myslete však na to, že čím delší bude doba splatnosti, tím sice budete platit menší měsíční částku, ve výsledku ale více přeplatíte.

Je s konsolidací spojeno i pojištění schopnosti splácet?

To záleží na novém poskytovateli půjčky, se kterým budete konsolidaci provádět. Obvykle je však možné si za takové pojištění připlatit.

Kdy se konsolidace nevyplatí?

Pohlídejte si především poplatky spojené s předčasným uhrazením dosavadních úvěrových závazků. Ty by mohly ve výsledku znevýhodnit celý proces konsolidování.

Jaký je rozdíl mezi konsolidací a refinancováním?

U konsolidace se slučuje více půjček do jedné. V případě refinancování nahrazujete jeden úvěrový produkt novým a výhodnějším.