Účinné diety, se kterými shodíte přebytečné kilogramy

Trápí Vás nadváha a nevzhledné tuky na těle? Pak se nesnažte shodit s pomocí detoxikace těla nebo půstu. Zaměřte se raději na efektivnější metody, mezi které patří účinné diety. Právě s těmi prověřenými a mezi lidmi nejoblíbenějšími Vás podrobněji seznámíme. Dozvíte se o nich všechno důležité.

  • Keto dieta
  • Veganská dieta
  • Low carb dieta
  • Atkinsonova dieta
  • Dukanova dieta
  • Paleo dieta

Keto dieta je známí pro každého

Mezi účinné diety se s naprostou jistotou řadí Keto dieta. Ta si zakládá na poměrně rychlém úbytku váhy, a to především díky vypuštění sacharidů. Tuky a bílkoviny nahrazují sacharidy. V tomto směru se vyhněte zdravotním komplikacím. Nechte si sestavit jídelníček na míru. Popřípadě využijte hotových dietních plánů tohoto typu.

Ostatní účinné diety

Od Keto diety můžeme přistoupit k veganské dietě. V jejím případě asi každý správně tuší jednu věc. Během konzumace potravin zapomeňte na maso a několik ostatních živočišných produktů. Tento model diety se do určité míry stává životním stylem. Další účinné diety Vám podrobněji představíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak funguje Low carb dieta?

Pokud se Vám zdá Keto dieta příliš razantní z pohledu vypuštění sacharidů, Low carb dieta je ideální volbou právě pro Vás. Vychází z Keto diety, není však tak náročná.

Co takhle Atkinsonova dieta?

Obdoba dvou výše zmíněných diet. Také v tomto případě hraje podstatnou roli zvýšená konzumace bílkovin a tuků. Ve své podstatě jde o nízkosacharidovou dietu postavenou na trochu odlišném principu.

Jak funguje Dukanova dieta?

Dieta je pojmenována podle slavného výživového poradce Pierra Dukana. Skládá se ze čtyř speciálních fází, z nichž dvě jsou hubnoucí a další dvě udržovací.

Jakým směrem je zaměřena Paleo dieta?

Díky Paleo dietě se v podstatě navrátíte do dob našich předků. Budete se živit pouze tím, co šlo ulovit nebo posbírat. Jen přeneseno do naší novodobé a moderní doby.

Za jak dlouho lze zhubnout?

To je pochopitelně individuální záležitostí, ale může se jednat o dny, týdny nebo měsíce.