Imunita – Několik kroků, jak docílit pevného zdraví

Imunitní systém je v podstatě základním stavebním kamenem lidského těla. Systém zajišťující dostatečnou obranyschopnost. Možná právě z těchto důvodů by imunita neměla být v žádném případě podceňována. A pokud se náhodou zaměřujete na účinné diety, vždy k nim přistupujte s ohledem na celkovou imunitu člověka.

Začněte běžnou hygienou

Imunita může být posilována nejrůznějšími způsoby. A nutno podotknout, že lze začít od těch nejméně náročných věcí. Bude to například mytí rukou, když přijdete z venku. Pravidelné smývání bakterií jednoznačně potvrdilo, že u více, jak 40 % lidí dojde ke snížení přenosu nemocí. O jiných přínosných tipech se zmíníme v následující tabulce.

PředmětHodnota
Pravidelný spánek7 až 8 hodin
VitamínyA, B, C a D
Procházky v přírodě3x týdně
MasážeSnížení stresu
Pár věcí prospěšných pro zvýšení imunity.

Každý z těchto bodů v tabulce pochopitelně rozebereme podrobněji v dalších řádcích, abyste měli představu o tom, jak správně posilovat imunitní systém.

Imunita roste s kvalitním spánkem

V žádném případě nešiďte pravidelný spánek. Pokud budete spát méně jak šest hodin, zvyšuje se u Vás riziko, že tělo bude daleko náchylnější k nejrůznějším virovým onemocněním. Jednoduše nebudete odpočatí. Důležitá je však nejenom relaxace pro tělo, ale také pro mysl. K tomu Vám mohou pomoci nejrůznější masáže. Ty prý snižují stres a napětí až o 50 %.

Imunita a další tipy

Praktickým tipem se Vám může stát i detoxikace těla. S tím pochopitelně souvisí konzumace zdravých a obsahově přínosných potravin. Dejte určitě přednost přemíře vitamínů a minerálních látek v přírodní podobě. Dopřávejte si patřičného množství zeleniny a ovoce. Nepodceňujte ani probiotika.

Na imunitní systém pozitivně působí například otužování a pravidelné navštěvování sauny. Saunování si můžete zopakovat klidně dvakrát nebo třikrát týdně a uvidíte, že prospěje Vašemu tělu. Když k tomu všemu budete sportovat nebo pravidelně vyrážet do přírody na procházky, vše se kladně podepíše na silné obranyschopnosti těla. Tak neotálejte a začněte správně pečovat o svoje zdraví.