Kvalitní investice mají dnes přemíru různých podob

Člověk v dnešní době nemusí peníze pouze utrácet, například prostřednictvím kreditní karty a podobnými způsoby. Můžete je také vhodným způsobem zhodnocovat a rozmnožovat. Pokud máte na svém bankovním účtu dostatek úspor, rozhodně je nenechte ležet ladem. V opačném případě Vám je spolkne inflace. Je zapotřebí zvolit kvalitní investice přinášející patřičné výnosy. Ty mohou být ale spojeny i s určitými riziky.

  • Spořicí účet
  • Nemovitosti
  • Podílové fondy
  • Akcie

Spořicí účet pro méně náročné

Existují samozřejmě lidé konzervativní a opatrní, na druhou stranu i ti milující risk a větší výnos. Pokud patříte do první kategorie, jediná kvalitní investice pro Vás bude spořicí účet. Díky němu máte peníze kdykoliv k dispozici a vše je pojištěno za zákona do výše 100 000 EUR. Jen výnos nebude tak velký. Ostatně, srovnání některých výnosů Vám přinášíme prostřednictvím níže prezentované tabulky.

InvesticeVýnos
Spořicí účet0,2 % až 1,5 %
Peněžní fond3 % až 4 %
Fond energií5 %
Fond SVEAž 10 %
Výnosy některých druhů investic, do nichž můžete vložit peníze.

S rostoucím výnosem pochopitelně stoupá i riziko toho, že o své peníze můžete přijít. Takovou věc je třeba vzít na vědomí.

Ostatní kvalitní investice

Spořicím účtem pochopitelně nekončíme, nýbrž začínáme. Dokazují to například akcie. Ty se pojí s vyšším rizikem, ale i ziskem. Pokud se do této oblasti chcete vrhnout, měli byste vědět, co děláte, jinak zbytečně přijdete o peníze. Akcie tak vyžadují určitou znalost konkrétního trhu a této oblasti. O něco menší povědomí musíte mít o podílových fondech. Takovou investici nabízí v podstatě každá banka. Ta se Vám zároveň kompletně postará o samotné portfolio a vše kolem. Tato služba pochopitelně není zadarmo.

Jestliže disponujete větším peněžním obnosem, poměrně jistou investicí je nákup a pořízení nemovitosti. Ať už bytové nebo komerční určené k následnému pronájmu a obchodu. Jejich hodnota se navíc úměrně zvyšuje. I tak vypadá kvalitní investice, kterou si nenechte ujít. V tomto směru bychom samozřejmě mohli pokračovat. Jsou to například P2P půjčky (forma nebankovní půjčky), drahé kovy, penzijní spoření a vlastní podnikání. V němž budete následně rozvíjet svůj kapitál a úspory.