Nežádoucí křečové žíly – Vyzrajte na ně jednou pro vždy

Lidi trápí nejrůznější onemocnění. Někdo bojuje s vysokým krevním tlakem, jiný se potýká s křečovými žílami. A právě na ně se v tomto článku zaměříme podrobněji. Prozradíme Vám oficiální lékařské tipy, jak vyzrát na křečové žíly, ale také osvědčené babské rady. Pokud Vás tedy trápí nežádoucí křečové žíly, začtěte se do následujících řádků.

Věnujte se pohybu

A začít můžete tím nejjednodušším. Pokud nechcete na svém těle nežádoucí křečové žíly, jednoduše se zaměřte na pravidelný pohyb. Začněte se věnovat přínosným sportům, které prospějí nejenom tělu, ale zároveň budou eliminovat výskyt křečových žil. Typickým příkladem je jízda na kole nebo plavání. Naopak zapomeňte na vzpírání a podobné aktivity.

Jak vyzrát na nežádoucí křečové žíly?

Dnes Vám nebudeme radit, jezte více vitamínu D, i když je pro tělo nezbytný. Prozradíme Vám účinné triky, jak pokořit nežádoucí křečové žíly a cítit se opět skvěle. Jde totiž nejenom o bolestivou, ale i viditelnou záležitost, což obtěžuje spoustu lidí. S několika praktickými tipy Vás podrobněji seznámíme v následujících otázkách a odpovědích.

Pomohou stahovací punčochy?

Ano, ty jsou v boji s křečovými žílami velkým pomocníkem. Jejich největším přínosem je urychlení průtoku krve v nohách, díky čemuž dochází ke snížení celkových otoků.

Jak je to se sprchováním studenou vodou?

Křečové žíly můžete minimalizovat také tím, že se budete sprchovat studenou vodou. Střídání studené a teplé vody opět zlepšuje celkový krevní oběh, což má vliv i na zdraví.

Jsou nějaké tipy pro sedavé zaměstnání?

Pokud často sedíte, nedávejte si nohu přes nohu. Tím totiž způsobujete zhoršené proudění krve. Výsledkem je podpora vzniku křečových žil.

Lze křečové žíly ovlivnit stravou?

Do značné míry také. Pusťte se do konzumace koenzymu Q10, vitamínů C, E, ale i lecitinu. Dopřávejte si například rajčata, červenou řepu, česnek, černý rybíz a pohanku.

Co když křečové žíly neustupují a tvoří se nové?

V takovém případě raději navštivte odborného lékaře a ten Vám poradí, popřípadě nabídne vhodnou nápravu.