Jak je možné, že sochy vzdálené tisíce kilometrů jsou si tak podobné?

Jak je možné, že sochy vzdálené tisíce kilometrů jsou si tak podobné?

2326

Velikonoční Ostrov ležící ve východní části Polynésie na jihu Tichého oceánu jistě zná většina z vás, a to díky dodnes záhadami obestřenými sochami. Zmíněné monolitické sochy se nazývají podle místních obyvatel „Moai“ a jsou rozestavěné po celém ostrově. Impozantní jsou rozměry i váha samotných soch a to od 50 do 270 tun. Do dnešních dnů se nezjistilo kdo sochy postavil ani jak byly monstrózní monolity přemísťovány.  Teorií se vynořilo několik, žádnou z nich však nelze vůbec brát za vyřešení záhady Velikonočního ostrova. Tradiční teorie ponechme stranou a pojďme se přesunout o tisíce kilometrů dál.

Lokalita Göbekli Tepe leží v oblasti nedaleko tureckého města Urfa, kde byla objevena a odkryta část komplexu několika sérií kamenných kruhů, které tvoří velice precizně opracované 3 až 6 metrové vápencové pilíře ve tvaru T, vážící od 20 do 50 tun. Zmíněná lokalita je trnem v oku historiků a všech kteří zastávají tradiční vývojové linie lidské civilizace, jelikož datace její výstavby je z hluboké minulosti a to až 10. tisíciletí před naším letopočtem.

Socha z Gobekli Tepe

Socha z Gobekli Tepe

A teď proč lze obě zmiňované a tisíce kilometrů vzdálené lokality spojovat. Pozorně se podívejte na oba přiložené snímky sochy z Velikonočního ostrova i Göbekli Tepe a zaměřte svůj zrak i mysl na ztvárněné prsty na sochách. Podoba i jejich umístění je až zarážející.

Tak vzdálené lokality a přesto je cosi spojuje. Historie Planety Země nebude pouze tradiční.

Zdroj: suenee.cz

loading...

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.