Nový úder Washingtonu zabíjel syrské vojáky!

Nový úder Washingtonu zabíjel syrské vojáky!

731

Letadla mezinárodní koalice vedené Spojenými státy napadly pozice syrské armády v oblasti Al-Tanf, což vedlo k obětem mezi vojáky, uvedlo v prohlášení ministerstvo obrany Sýrie, které obdržela RIA Novosti.

„Takzvaná koalice v 16.30 (ve čtvrtek) napadla pozice syrské armády na trase al-Tanfu v syrské poušti, což vedlo ke ztrátám na životech a škodám na majetku,“ píše se v prohlášení.
Agentura připomněla, že útok amerických letadel přišel den poté, co americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který stanoví sankce proti spojencům Sýrii, i vůči těm, kteří poskytují vojenskou pomoc Damašku. Rusko je v tomto dokumentu uvedeno pouze jednou, ale samozřejmě proti němu, stejně jako Íránu jsou zacíleny budoucích opatření.

Podle štábu koaliční úderu na syrské provládní síly v jižní Sýrii, došlo údajně proto, že se velitel pozemních sil domníval, že tyto skupiny „představují hrozbu pro koaliční síly“. „Úder byl provedena v reakci na vojenskou hrozbu, která zahrnovala tanky, obrněná vozidla, dělostřelectvo a technická vozidla,“ poznamenal ve svém prohlášení s tím, že provládní vojska se měla vzdálit ze „zóny deeskalace“, kde se cviči Američany podporované jednotky v boji proti IS.

„To (úder USA) znamená pouze jedno, že že Spojené státy drží své staré pozice, že všechny ty řeči o možnosti vyjednávání je jen mlhou, že politika USA na odstranění Assada bude pokračovat a pokračovat přímo před našima očima!“ prohlásil místopředseda ruského výboru pro mezinárodní záležitosti Dmitrij Novikov.

Ruské ministerstvo obrany se dosud k věci nevyjádřilo.

loading...