V Německu již není bezpečno

V Německu již není bezpečno

1956

Paní Merkelová, co se stalo v Německu s bezpečností na veřejnosti? Už ani na hlavních německých železničních stanicích, dříve velmi bezpečných, nemůžete být v bezpečí.

Život v Německu se změnil. Vznikla atmosféra strachu a nejistoty. Je tu mnoho drobných událostí, které se nedostanou do celostátního tisku. Bitevními poli každodenní malé války jsou lázně, cyklostezky, diskotéky a železniční stanice.

„Rostoucí hrozba pro společnost je zelména na hlavních železničních stanicích,“ uvedl Jörg Radek, místopředseda policejní unie. Podle něj se kriminalita drasticky zvýšila v deseti největších německých železničních stanicích.

To je zvláště jasně vidět na příkladu Stuttgartu. Od roku 2011 se počet zjištěných trestných činů téměř zdvojnásobil. V roce 2016 bylo zaznamenáno 3060 trestných činů: fyzické zranění, sexuální zranění, krádeže…

Statistiky, ale neodrážejí skutečnost.  „Na některých železničních stanicích je takový stav, kdy se už občan nemůže cítit bezpečně,“ shrnuje Ernst Walter, mluvčí německé policejní unie. To dokazuje mnoho malých incidentů, obtěžování, útoky na personál, kapesní krádeže, … vše na železničních stanicích. Tato neuralgická místa ukazují úpadek bezpečnostního systému v Německu.

„Takže paní Merkelová, co se stalo s občanskou bezpečností? V Hamburku v supermarketech musí člověk očekávat, že bude bodnut nebo bude hozen na otevřené ulici pod auto. V Kolíně nad Rýnem nikdo nechce jít na Ebertplatz, Friesenplatz nebo Neumarkt, přinejmenším pokud nejste narkoman. V Berlíně v metru jste napůl mrtvý pokud vkročíte do podzemí nebo při návštěvě vánočního trhu. Podobně lze mluvit o berlínských diskotékách. V okrese Duisburg v Marxlohe už pomalu nemůžete o něco požádat v mateřském jazyce.  Na Facebooku nemůžete psát nic, aniž byste neměli potíže s internetovým gestapem ministra Heiko Maase,“ píše autor článku.

Bez ohledu na to, odkud přicházejí pachatelé, počet zločinů v celém Německa roste a nikdo nic nedělá! Je taková situace jenom v Německu? Máme u nás dost informací?  Nesnaží se někdo informace pro nás cenzurovat nebo třídit?

loading...