Ke střelbě v Las Vegas se přihlásil IS, útočník prý nedávno konvertoval...

Ke střelbě v Las Vegas se přihlásil IS, útočník prý nedávno konvertoval k islámu

367

K útoku v Las Vegas, při kterém střelec Stephen Paddock zastřelil více než 50 osob a dalších asi 400 zranil, se přihlásil Islámský stát. Uvádí to agentura AP.

Islámský stát tvrdí, že Paddock byl jedním z jeho bojovníků a že před několika měsíci konvertoval k islámu. Prý to byl „vlk samotář“. Pro své tvrzení však radikálové nepředložily žádné důkazy.

Podle IS šlo „o operaci, která reagovala na volání k útokům na země koalice“, která působí v Sýrii a Iráku. Tato slova však není možné ověřit.

Americká policie už dříve uvedla, že neexistuje důkaz, že by byl střelec napojen na nějakou radikální organizaci. Motiv útoku zatím není znám, střelec spáchal sebevraždu ještě před tím, než se k němu policie dostala.

Agentura Reuters se pak odvolává na dva vysoce postavené zdroje, které uvádějí, že neexistují důkazy, že by byl Paddock napojen na nějakou mezinárodní militantní skupinu. Jeden z nejmenovaných činitelů agentuře řekl, že muž měl v minulosti psychické problémy.

Skupina IS, která prohlášení vydala prostřednictvím agentury Amaq, se hlásí k mnoha dalším útokům po celém světě – a to i v případě, že útočníci neměli s džihádisty žádné vazby.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...