Hrozí nám teroristické útoky? Okamura rázně varuje Čechy

Hrozí nám teroristické útoky? Okamura rázně varuje Čechy

539

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura považuje vládní angažmá Andreje Babiše za tristní v otázce bezpečnosti státu. Podle něj se navíc situace ještě zhoršila. Lídr hnutí nabízí řešení v podobě mj. odchodu z EU.

Okamurovi vadí betonové zátarasy, které vyrostly po Staroměstském náměstí, na obou koncích Václavského náměstí, před obchodním centrem na Smíchově i na Novodvorské. „Zábrany byly instalovány na žádost policie a jejich cílem je ochránit chodce před teroristy. Odborníci však účinnost zátarasů zpochybňují,“ píše Okamura na svém facebookovém profilu. K tomu dodává, že účinnost těchto zábran není stoprocentní, protože podle odborníka Davida Rožka tyto zábrany pouze vozidlo zpomalí.

Podle místopředsedy Sněmovny je to důsledek jednak členství v Evropské unii, jednak neschopnost vlády zajistit našim občanům bezpečnost. „Problémem je, že Andrej Babiš jakákoliv systémová řešení odmítá a bezpečnostní situace se přitom zcela prokazatelně zhoršuje,“ tvrdí předseda SPD.

Jaká řešení nabízí? Prosazení nulové tolerance nezákonné migraci a zavedení trestného činu nezákonného překročení státní hranice s nepodmíněným trestem. Dále zákaz propagování islámské ideologie v České republice nebo vystoupení z EU. „Jen tak budeme moci mít vlastní bezpečnostní politiku a azylové zákony,“ říká k odchodu ze společenství Okamura.

Zároveň poukázal na to, že s předsedkyní francouzské Národní fronty Marine Le Penovou chtějí, aby se Evropská unie přeměnila na Unii svobodných evropských národů, kde bude volný pohyb osob, služeb, pracovních sil, zboží a kapitálu. „To je budoucí funkční model evropské spolupráce. Současná centrálním diktátem řízená EU je nereformovatelná a bude se postupně rozpadat,“ je přesvědčený poslanec.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...