Blbost roku, je úplně mimo, asi si léčí mindrák. Poslanec SPD svými...

Blbost roku, je úplně mimo, asi si léčí mindrák. Poslanec SPD svými slovy vyvolal bouři

360

Poslanec hnutí SPD Lubomír Volný se postaral o pořádný rozruch. Na zasedání výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny drsně kritizoval program Evropské unie Erasmus, který podporuje zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a pedagogů. Jeho političtí kolegové pro jeho slova nemají ani špetku pochopení.

Mladí lidé, kteří odjíždějí studovat do západní Evropy, získávají podle poslance Volného naprosto zkreslené informace o tamním životě. A kvůli tomu pak nejsou schopni odhalit hluboké problémy země, v níž pobývají. „Ti lidé se vracejí ze zahraničních pobytů naprosto nekriticky nastavení vůči Evropské unii,“ citoval Volného server Aktuálně.cz.

Studenty, kteří do ciziny v rámci programu Erasmus vyjíždějí studovat, označil za „kampusové povaleče“. Odmítají prý informace, které během zahraničního studia dostanou, konfrontovat s realitou. Dodal také, že o chování Čechů studujících v zahraničí je prý dobře informován díky zkušenostem ze své vlastní rodiny.

Řada politiků s tím ale naprosto nesouhlasí. „No je to ošklivá věcička, ten Erasmus. Těžko pak strašit cizinou lidi, co v ní byli…“ rýpnul si do poslance SPD ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

„Jsem hrdý na naše studenty že cestují a vzdělávají se. Jsou nadějí a budoucností naší země. Naopak zástupce SPD opět perlí. Navrhuje cestu do nevzdělanosti a strachu z okolního světa,“ zastal se studentů místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

„Pan poslanec za SPD má zřejmě potřebu léčit si nějaký mindrák. Díky #Erasmus mladí Češi,kteří by si to často nemohli dovolit,získávají zahraniční zkušenosti a kromě cizího jazyka se učí i samostatně myslet. Škoda,že už si to kolega Volný nemůže vyzkoušet!“ rýpnul si předseda ČSSD Jan Hamáček.

„Je to přesně naopak. Pan poslanec je opět úplně mimo, ale panu prezidentovi udělal určitě radost. On by si přál, aby studenti jezdili spíš na výměnné pobyty do Moskvy. A teď doufá, že se mu to v rámci prezidentské koalice StB, KSČM a SPD třeba i vyplní,“ přisadil si místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

Volný si ale z kritiky příliš nedělá. „Pro mne osobně je prostě Erasmus nikoliv ‚výkladní skříní‘ EU, ale ‚Potěmkinovou vesnicí EU pro podprahovou i politickou manipulaci se studenty‘. Místní ‚demokraté‘ mě za můj názor napadají a snaží se omezovat mé právo tento názor mít, zveřejňovat a obhajovat. Jak typické,“ uvedl na twitteru.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...