Vítejte ve švédsku: Hořící auta, kameny a policisté terčem útoků. „Mladící“ se...

Vítejte ve švédsku: Hořící auta, kameny a policisté terčem útoků. „Mladící“ se něštítí ničeho.

743
Ilustrační foto

Švédští policisté ve městě Uppsala byli podle svých slov napadeni „mladistvými výtržníky“, kteří na ně házeli kameny. K napadení došlo poté, co strážci pořádku reagovali hlášení o hořících automobilech.

Důstojníci reagovali na hlášení, podle kterého v neděli v okrese Valsätra na jihozápadě města hořelo několik aut. Když dorazili na místo činu, místní obyvatelé po nich začali házet kameny a další předměty, uvedla švédská televize SVT.

Kvůli útoku byli důstojníci nuceni přivolat posily, které rychle dorazily na místo. Až pak byli policisté schopni situaci zklidnit a provést kontroly totožnosti zbývajících mládeže.

O hodinu později byla policie přivolána do stejné oblasti poté, co se objevily další zprávy, že v okolí hoří ještě další automobily. Mluvčí regionální policie Daniel Wikdahl uvedl, že oba incidenty spolu mohou souviset. „Není možné vyloučit spojení mezi požáry,“ uvedl.

Útoky na policii ve Švédsku nejsou c poslední době ničím neobvyklým – útočníky jsou většinou mladí muži. Oblast Valsätra navíc byla už dříve zahrnuta do švédské policejní zprávy o „zranitelných“ oblastech.

loading...