Na Německo se valí příbuzní uprchlíků, žádost podaly desítky tisíc lidí

Na Německo se valí příbuzní uprchlíků, žádost podaly desítky tisíc lidí

583
Imustrační foto

Rodinní příslušníci běženců s doplňkovou ochranu budou mít od začátku srpna znovu možnost přicházet za svými blízkými do Německa. Spolkové ministerstvo zahraničí už nyní podle redakční skupiny Redaktionsnetzwerk Deutschland registruje 31.340 žádostí z Jordánska, Libanonu, Iráku a Turecka. Měsíční limit je ovšem nastaven na tisícovku.

 

Slučování rodin běženců, kteří nemají status uprchlíka, ale pouze „doplňkovou ochranu“, bylo od března 2016 na více než dva roky přerušené. Letos vláda velké koalice CDU/CSU a SPD došla ke kompromisu, který slučování rodin opět umožnil. V případě dospělých běženců za nimi mohou jejich manželé, manželky a nezletilé děti, v případě mladistvých běženců jejich rodiče.

 

Při posuzování možnosti slučování rodin se má především brát v úvahu to, v jaké humanitární situaci se rodinní příslušníci nacházejí, kolik jim je let, jak dlouho žijí odděleni, jestli jsou vážně nemocní nebo jak dobře umějí německy.

 

Doplňkovou ochranu dostávají v Německu lidé, kteří nezískají azyl pro politicky stíhané, ani status uprchlíka, ale v zemích původu jim hrozí vážné nebezpečí, například kvůli válce. Lidé s doplňkovou ochranou dostávají v Německu povolení k pobytu na jeden rok, zatímco u osob se statusem uprchlíka je povolení k pobytu tříleté.

 

loading...