Neslýchané: Senátoři chtějí zablokovat uznávanou autoritu Aleše Gerlocha, protože často souhlasil se...

Neslýchané: Senátoři chtějí zablokovat uznávanou autoritu Aleše Gerlocha, protože často souhlasil se Zemanem

674

Svou malost předvádějí senátoři za lidovce, TOP 09, STAN a Senátor 21 v čele se zeleným Václavem Láskou. Na uvolněné místo ústavního soudce totiž nehodlají podpořit Aleše Gerlocha. Ten je bývalým děkanem právnické fakulty Univerzity Karlovy a uznávaným odborníkem na ústavní právo. V současnosti je prorektor Karlovy Univerzity.


Člověk by řekl, že kvalifikovanějšího odborníka na Ústavního soudce snad ani nelze nalézt. Mnozí senátoři si to však zřejmě nemyslí, protože Gerlocha nehodlají podpořit.


A důvod? Aleš Gerloch prý ve svých právních názorech až příliš často souhlasí s prezidentem Zemanem. Senátoři se tak jako právní lajci rozhodli nepodpořit odborníka, protože má určitý právní názor.


Ještě dodejme, že Jan Musil, který z Ústavního Soudu odchází, s kandidaturou Gerlocha jako svého nástupce souhlasí. Pokud ale dají senátoři přednost své malosti a nenávisti k prezidentovi, pak se nedá nic dělat, ÚS zůstaně nějakou dobu nekompletní.Jedná se o názorový článek redakce megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...