Probruselský top star? STAN, Zelení, TOP 09 a Štětina na jedné kandidátce...

Probruselský top star? STAN, Zelení, TOP 09 a Štětina na jedné kandidátce do eurovoleb

401
Petr Gazdík (STAN) a Karel Schwarzenberg (TOP 09)

Jak se tak zdá, probruselské síly se začínají spojovat do eurovoleb a pokusí se protlačit alespoň několik kandidátů na post europoslanců, aby tak mohli „zastupovat zájmy ČR“ v europarlamentu.


Prounijní STAN se do Eurovoleb spojila s rudou stranou zelených, která podporovala klinikáře, už před nějakou dobou. Nyní se TOP 09 s předsedou Pospíšilem, který sídlí v Bruselu, a zasloužilým předsedou Karlem Schwarzenbergem, který běhal po majdanu, rozhodla zahájit jednání o vstupu do této koalice.


A aby toho nebylo málo, STAN jedná také s Jaromírem Štětinou, dalším odborníkem na Ukrajinu a majdan, který už v europarlamentu je, překvapivě za TOPku, ale nerozešli se v dobrém.


Jak se zdá, eurovolby budou, alespoň v České Republice, jednou velkou taškařicí, bohužel s nedobrým výsledkem. O tom by mohl povídat Jan Keller, který s velkou slávou kandidoval v minulých volbách, aby se v bahně socialistické neomarxistické frakce doslova utopil a tak letošní kandidaturu raději vzdal.Jedná se o názorový článek redakce megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde a zde.

loading...