Sněmovna českému řidiči nepomůže

Sněmovna českému řidiči nepomůže

1541


Sněmovna na svém včerejším zasedání vetovala projednání případu českého řidiče Jiřího Sagana, který byl ve Francii odsouzen za to, že se v jeho kamionu našla skupina Iráčanů.


Podle předsedy SPD Tomia Okamury i Václava Klause (ODS) by se Česká republika měla zabývat tímto případem, když je český občan v nouzi. Podle Okamury vláda v Saganově případu neudělala nic. Předseda vlády se prý fotí s manažery světových firem, zatímco českého řidiče zavírají, uvedl šéf SPD.


Klaus prohlásil, že Francouzi nutí české řidiče pracovat za minimální mzdu a teď dokonce jednoho z nich zavírají do vězení. Česká republika by se měla zastat českého občana v případě, kdy je mnoho důvodných pochybností, jak to ve skutečnosti bylo. „My kdejakého pašeráka drog taháme do České republiky, abychom ho zbavili těžkých podmínek v některých zemích. V tomto případě bychom měli konat také“.


Sagan byl ve Francii odsouzen ke dvěma letům vězení a čtyřletému zákazu pobytu ve Francii. Ten ale tvrdí, že o migrantech v chladícím boxu kamionu nic neví. Domnívá se, že běženci do návěsu vnikli v době, když spal.


Petici za propuštění Sagana již podepsalo několik tisíc lidí.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde

loading...