Babišovo iDnes participuje na fake news, která dělá z gesta OK symbol...

Babišovo iDnes participuje na fake news, která dělá z gesta OK symbol rasismu

215

V Pátek vydal server iDnes z Babišova svěřeneckého fondu článek kritizující levicovou nacionalistku Le Penovou za to, že použila gesto ‚OK‘. Článek pak rozebírá, že toto heslo používají bílí nacionalisté (rozuměj rasisté) jako vyjádření bílé síly a dělá z Le Penovou buď rasistku, nebo člověka neznalého extrémistického prostředí.


Samotný článek pak vysvětluje, že gesto OK jako znak bílé síly vypustil portál 4Char, který se zaměřuje na vytváření hoaxů. Podle levicových médií si pak tento znak prý oblíbili rasisté. Pravda je však taková, že gesto OK používá na veřejnosti skoro každý, tudíž i rasisté a nejen oni. Ve skutečnosti se tedy jedná jen o nástroj stigmatizace lidí s jiným názorem.


OK gesto: Prý White Power = Bílá Síla

Článek poté končí zcela absurdním tvrzením, že pokud toto gesto použije někdo, kdo není podezřelý z rasismu, pak to znamená OK. V případě, že to použije někdo, u koho se předpokládá, že je rasista (přestože to nebylo dokázáno), pak se jedná o znak bílé síly. Že tuto logiku nechápete? My máme pocit, že poslední dobou nechápeme vůbec nic.Jedná se o názorový článek, kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...