Blíží se obroda pravice? Klaus mladší představí 10. června svou novou stranu....

Blíží se obroda pravice? Klaus mladší představí 10. června svou novou stranu. Přidá se i poslankyně Zahradníková

313


Na začátek mě dovolte krátkou rekapitulaci. Václava Klause mladšího vyloučilo z ODS vedení strany v polovině března. Podle předsedy Petra Fialy o tom jednomyslně rozhodla výkonná rada. Ta mu vytýkala mimo jiné dlouhodobé nerespektování hodnot, principů a programu ODS, veřejné útoky na členy sněmovní frakce a další straníky, podporu kandidáta SPD Ladislava Jakla v loňských senátních volbách a výroky, které nejsou v souladu s programem strany.


Sněmovna poté v polovině dubna Klause odvolala z postu předsedy školského výboru. Dočasně jej vede Karel Rais (ANO), Klause ve výboru nahradil nový nominant občanských demokratů Karel Krejza.


Po Klausově odvolání opustila poslanecký klub ODS a později i stranu Majerová Zahradníková. Odůvodnila to tím, že jí dlouhodobé směřování stranické politiky nebylo příjemné.


Václav Klaus před měsícem oznámil, že zakládá novou stranu. „Chci postavit tým skutečných expertů na jednotlivé oblasti života, aby si to lidé mohli spojit s nějakými myšlenkami s konkrétními lidmi,“ vysvětloval Blesku Klaus s tím, že se o jeho novou stranu zajímají i jeho blízcí. Konkrétně zmínil syna Vojtu (22) a svého otce.


Členy své nové politické strany představí Václav Klaus mladší 10. června v Praze. Součástí subjektu podle Klause bude také Zuzana Majerová Zahradníková. Bývalý poslanec ODS to napsal na dotaz ČTK.


Václav Klaus má s novou stranou velké plány – chce kandidovat už v krajských volbách v roce 2020 a samozřejmě i sněmovních, které se konají o rok později. Zároveň ale přiznal, že má problém s penězi a především s tím, že „nejsou lidi“.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroje zde a zde.

loading...