Kam se poděli Syrští Sirotci? Řecko předvolební akci Šojdrové ignoruje

Kam se poděli Syrští Sirotci? Řecko předvolební akci Šojdrové ignoruje

314


Český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se v rozhovoru pro Novinky.cz vyjádřil ke kauze syrských dětských uprchlíků z Řecka. Uvedl, situace se nikterak nepohnula, protože řecké úřady stále uprchlíky nenašly. V této souvislosti se tvrdě opřel do strany Svoboda a přímá demokracie (SPD), která dle něj zbytečně straší lidi a ohrožuje bezpečnost země.


Petříček naznačuje, že je morální povinností ČR projevit solidaritu vůči takovým lidem, kteří potřebují pomoc. Ministr zahraničí je tedy vstřícně nakloněn k výzvě europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL), aby ČR převzala 50 syrských dětských uprchlíků z řeckých uprchlických táborů. Premiér Andrej Babiš (ANO) je proti tomuto kroku.


Ministr zahraničí se v této souvislosti tvrdě opřel do SPD, která podle něho používá xenofobní rétoriku a zneužívá strachu lidí před neznámými věci. Petříček se vůči SPD vymezuje dlouhodobě. V lednu v rozhovoru pro iDNES.cz ji nazval ohrožením evropské liberální demokracie. Předseda SPD, Tomio Okamura, na svém facebookovém profilu napsal, že jej to těší, protože dle něj současná „tzv. liberální demokracie nemá se skutečnou demokracií nic společného“ a jedná se o „totalitní ideologie multikulturalis-mu“.


Podle Petříčka je migrační vlna, která v roce 2015 zasáhla Evropu, pod kontrolou. Poukazuje, že jen za první čtvrtletí roku 2019 přišlo do Evropy 15 tisíc lidí, což je asi o 20 procent méně, než tomu bylo ve stejné době roku 2018. „Takže čísla jasně klesají a dostáváme se do situace, která zde byla v letech 2010 a 2012, tedy před migrační krizí,“ bagatelizuje situaci Petříček a tvrdí, že dle něj nehrozí ČR bezprostřední riziko.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...