Vraždy kněžích a ničení kostelů, přesto církev přeje muslimským bratrům šťastný Ramadán

Vraždy kněžích a ničení kostelů, přesto církev přeje muslimským bratrům šťastný Ramadán

1025
Papež František

Katolická církev se rozhodla svým muslimským „přátelům“ poslat speciální vzkaz, přeje jim klidné oslavy Ramadánu a nebojí se označit je za bratry a sestry. Chtějí budovat mosty přátelství, které jsou prý základem veškerého dobra.


Někteří muslimští bratři si však jak se zdá na stavění mostů mezi náboženstvími nepotrpí. Například v jihofrancouzském městě Manduel znesvětili kostel nápisem „Alláh je veliký“. Stejným nápisem byl ve stejný den znesvěcen i jiný kostel ve městě Toulouse.


To v Africe se bratři s nějakými nápisy moc nezdržují. V muslimském státě Burkina Faso zaútočili neznámí střelci na kostel, zastřelili katolického kněze společně s pěti návštěvníky a zapálili auto vrchní řádové sestře.


V tomto státě jsem útoky na kostely a křesťany velmi časté a bohužel často končí smrtí věřících. Na začátku měsíce byl například v malém městečku Silgadji vystřílen protestantský kostel, pěl lidí zemřelo.Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde, zde a zde.

loading...