Kubera zklamal! Chce aby ČSSD položila vládu kvůli demonstracím.

Kubera zklamal! Chce aby ČSSD položila vládu kvůli demonstracím.

328
Jaroslav Kubera


Předseda Senátu ČR Jaroslav Kubera (ODS) je znám svými kontroverzními výroky. Svou politickou budoucnost v rámci nové strany Trikolóra odpadlíka ODS Václava Klause osobně Kubera nevidí, nicméně jejího předsedu a bývalého stranického kolegu Václava Klause ml. ocenil. „On velmi přibrzdil. Po vzniku Trikolóry už nemají v programu vystoupení z Evropské unie,“ řekl, i když ho za tato slova předseda ODS Petr Fiala asi nepochválí.


Komunisté se nevzdali a využívají síly, kterou mají ke tlaku na vládu. Proto jsem vyzval sociální demokraty, i když nemám právo jim radit, aby v souvislostech s demonstracemi, které probíhají, ČSSD z vlády odešla,“ popsal svůj pohled na vládní koalici Kubera.


Pořád nemůžu překousnout vyloučení Václava Klause ml. Z pohledu Senátu, ale nevím, co všechno se v zákulisí Poslanecké sněmovny stalo. Jsem odpůrcem devíti stran ve Sněmovně, dokonce jsem pro desetiprocentní volební kvórum. Velké množství stran je příznakem rozdělení společnosti,“ řekl předseda Senátu ČR a připomněl, že Trikolóra je také důkazem rozdělení společnosti.


Podle jeho názoru Trikolóra není konkurencí ODS, ale naopak partnerem a očekává, že po ochladnutí vášní s ní bude ochotný spolupracovat i předseda strany Fiala.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...