Pro nepřizpůsobivé chtějí postavit nový dům za 22 milionů korun. Zeleným a...

Pro nepřizpůsobivé chtějí postavit nový dům za 22 milionů korun. Zeleným a Pirátům je to ještě málo.

2175
tzv. "Čunkodomky"


Na sídlišti Chanov plánuje mostecká radnice strhnout zdevastovaný blok s číslem 3 a na jeho místě postavit nové bydlení pro Romy. Jde o takzvané čunkodomy, které kdysi „proslavil“ vsetínský politik Jiří Čunek. Plán se ale nezamlouvá místním Romům ani Pirátské straně a Zeleným v Mostě. Ti naopak chtějí spustit nový projekt k začleňování a emancipaci Romů.


Podle mosteckého magistrátu se s výstavbou domů počítá už v příštím roce. Podle vyjádření úřadu má být nový typ bydlení levnější než rekonstrukce stávajícího zdemolovaného domu. „Letos se bude připravovat projektová dokumentace a základová deska, s realizací se počítá v příštím roce. Pokud jde o náklady, ty vyjdou právě z projektové dokumentace. Realizace modulového bydlení, které podle zkušeností ve Vsetíně lidem přináší komfortní bydlení, je levnější variantou než rekonstrukce stávajícího zdemolovaného panelového domu,“ sdělila mluvčí úřadu Alena Sedláčková.


Jenže podle Pirátů jde o časovanou bombu. Proto navrhují „humánnější řešení“, které by spočívalo v přestavbě bloků 6 a 10, kam by se mohly rodiny z bloku 3 přestěhovat. Podle zastupitele Adama Komendy (Piráti) by takové řešení navíc bylo výrazně levnější. Proti se postavil také předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. Přidal se i zastupitel za Zelené v Mostě Jan Hrubeš, který uvedl, že „to bude příliš drahé a nepomůže to nijak integraci Romů.


Primátor Mostu Jan Paparega (ProMOST) však považuje tuto aktivitu Pirátů a Zelených pouze za formu revolty a možnost, jak na sebe upozornit.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...