Vyhrožoval herec Vladimír Polívka prezidentovi násilím? „Až se definitivně na*erem, tak půjdeme...

Vyhrožoval herec Vladimír Polívka prezidentovi násilím? „Až se definitivně na*erem, tak půjdeme na ten Hrad, řekl na demonstraci.“

896


Na náměstí v Liberci se sešlo na tisíc demonstrantů, aby pokračovali v protivládních protestech, které trvají již několik týdnů. Na akci vystoupilo s kritickými projevy několik osobností například bývalý ministr kultury Michael Kocáb nebo herec Vladimír Polívka.


Herec Karel Zima, který moderoval demonstraci, byl velmi kritický. Voliče ANO přirovnal k toaletnímu papíru. S projevem vystoupil i Michael Kocáb, který se vracel do dob sametové revoluce. „Neuvěřitelný vzmach našich studentů, umělců a občanů způsobil během šesti listopadových a prosincových týdnů doslova zázrak. Docílili jsme toho bez cizí pomoci, bez krveprolití a za potlesku celého svobodymilovného světa,“ prohlásil.


Kocáb, který je považovaný za jeden ze symbolů Sametové revoluce, si posteskl: „Asi jsme neočekávali, že opět nastanou chvíle, kdy se zase budeme scházet na náměstích celé republiky a budeme se snažit tyto hodnoty bránit. Jak je možné, že se to stalo?“ ptal se protestujících.


Přítomné rozvášnil především herec Vladimír Polívka (syn Bolka Polívky)„Chci říci, že na Letné bude 26. června možná tři sta tisíc lidí, další rok tam bude pět set tisíc lidí a až se definitivně nas*rem, tak půjdeme na ten Hrad,“ burcoval přítomné. Ti na jeho slova bouřlivě odpovídali.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...